День відкритих дверей - 20 січня 2019 року. Початок о 10-00 в головному корпусі, вул.Сумська, 40
on Права панель [on/off] 
Панель навігації
Статистика

Rambler's Top100
Партнери
университеты и вузы украины - высшее образование в харькове
Новини: 80-річчя ХДТУБА

12 червня 1930р. наказом  Ради  народних  комісарів  Української  РСР    № 1340 на базі будівельного факультету Харківського технологічного інституту та архітектурного факультету Харківського художнього інституту був створений Харківський інженерно-будівельний інститут. Згодом  інститут перетворився в могутній вищий навчальний заклад України. Визнанням високої якості підготовки фахівців, підтвердженням  високого рейтингу стало присвоєння йому в 1994 році статусу університету.


Пройшовши майже 80-річний шлях, університет став провідним навчально-науковим комплексом будівельного профілю в Україні. Він акредитований за вищим (четвертим) рівнем і сьогодні успішно готує бакалаврів, спеціалістів, магістрів, кандидатів та докторів наук переважно для північно-східного регіону України.


Ректор університету - доктор архітектури, професор, Народний архітектор України, дійсний член Української академії архітектури, лауреат Державної премії України в галузі архітектури, відмінник освіти України  Шкодовський Юрій Михайлович.


Університет по праву вважається найбільшою кузнею будівельних кадрів і центром будівельної науки країни. Тисячі талановитих людей - вчені, будівельники, архітектори, дизайнери, менеджери  і багато інших фахівців отримали путівку в життя саме у стінах вузу. Вони з гідністю і честю несуть добре ім'я випускника ХІБІ-ХДТУБА, продовжуючи славні традиції, закладені попередніми поколіннями. Біля джерел заснування ВУЗу і перших років його становлення були широко відомі вчені: академік О.М.Бекетов, професори  Я.В.Столяров, О.І., Неровецький, Ф.А. Бєляков, О.Г.Молокін, М.Г.Малишевський, Б.П.Остащенко-Кудрявцев, В.І. Бабушкін, О.П. Мчедлов-Петросян,  В.Й.Швиденко,  І.А. Шеренков  та багато ін.


За 80-річний період свого існування університет підготував понад 55 тисяч висококваліфікованих фахівців не тільки для суверенної України, країн СНД,  а й  для 80 країн далекого зарубіжжя. В університеті створені й успішно працюють  відомі наукові школи докторів наук, професорів: Болотських М.С., Гончаренка Д.Ф., Шкодовського Ю.М., Ємельянової І.А., Епояна С.М., Редько О.Ф., Яковлєвої Р.А., Шагіна О.Л., Ушерова - Маршака О.В., Мироненка В.П., Кравця В.Й., та інш.,  розробки і досягнення яких направлені на діяльність в галузі архітектурного проектування, дизайну, реконструкції і реставрації, поліпшення якості будівництва, розробку нових технологій, ефективних конструкцій, нових сучасних будівельних матеріалів.


Зараз ведеться підготовка бакалаврів, спеціалістів і магістрів за 14 спеціальностями, успішно реалізується ідея безперервної ступеневої підготовки кадрів, планомірно здійснюється  реформування, запроваджуються нові стандарти освіти, удосконалюється зміст навчального процесу, покращується методична і лабораторна бази, широко використовуються нові інформаційні технології, в тому числі Internet-технології. На сучасному етапі навчальний процес університету впроваджена кредитно-трансферна система, розробляються та реалізуються заходи, направлені на інтеграцію вищої школи в Європейський освітній простір.


Науково-педагогічний колектив університету, який формує якісний та  інтелектуальний потенціал майбутніх фахівців нараховує нині понад 500 викладачів, в їх  складі  65 докторів наук, професорів, 310 кандидатів наук, доцентів. Серед них академіки і члени-кореспонденти різних галузевих академій,  герой України, Народний архітектор, заслужені будівельники,  архітектори,  працівники вищої школи та заслужені діячі науки і техніки.


Крім того, модернізується і обновляється матеріально-технічна база університету. Створені сучасні спеціалізовані лабораторії,  комп'ютерні класи, електронний читальний зал, оснащений сучасною комп'ютерною технікою, спортивні зали, медико-санітарний центр, музейно-виставковий комплекс, їдальні і кафе, студентський клуб  тощо.


Приємно відзначити,  що  університет за наслідками  своєї діяльності постійно посідає призові місця серед вузів будівельного профілю. Підтвердженням цьому є ще і те, що в рамках рейтингового пілотного проекту "Компас» за оцінкою працедавців Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури  у 2009 році  увійшов до десятки кращих вищих навчальних закладів України, а за оцінюванням підготовки студентів архітектурно-будівельних спеціальностей  отримав 2-е призове місце. Крім того,  в рейтингу вузів Східного регіону України  університет посів  достатньо  високе 4-е місце.


Можна з упевненістю сказати, що Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури - це вуз Європейського зразка, має стабільні наукові традиції і вирішує проблеми завтрашнього дня.
Просмотров: 4 248
Наш логотип
Розклад занять
Розклад аудиторних занять
Офіційні сайти
Офіційний сайт міністерства
Харківський обласний центр зайнятості Урядова гаряча лінія 1545
Міжнародні проекти
Європейський трансдисциплінарний проект академічної мобільності – INFINITY «INternational Fellowship IN transdisciplinarITY»

TEMPUS SEHUD - Архітектура та сталий розвиток міст заснований на еко-гуманістичних принципах та новітніх технологіях без втрати ідентичності

TEMPUS SUCSID Inter-university Start-up centers for students' innovations development & promotion

TEMPUS SEHSI - Регіональний сталий розвиток на основі еко-гуманістичної сінергетичної взаємодії
Прогноз погоди
Яндекс.Погода
Copyright © 2009-2016 ХНУБА