Харківський національний університет будівництва та архітектури
on Права панель [on/off] 
Панель навігації
Статистика

Rambler's Top100
Партнери
университеты и вузы украины - высшее образование в харькове
Новини: ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – 17 ТРАВНЯ

Є символи української нації та українського народу, які не гірше за герб, гімн та прапор характеризують українців і Україну. Це наша українська вишиванка. Вже дванадцятий рік поспіль в третій четвер травня відзначається День Вишиванки. Щорічно до цього свята залучається все більше охочих, які одягають в цей день вишиванку на роботу або на навчання.

 

 

Вперше День вишиванки у 2006 році запропонувала відзначати Леся Воронюк, студентка факультету історії Чернівецького національного університету.

 

Свято не затверджено офіційним документом, має громадський характер та покликане сприяти об’єднанню українців, збереженню споконвічних національних цінностей, зокрема традиції носити вишитий одяг. Історично, вишиванка була не тільки святковим одягом, вона мала сакральний характер і була оберегом. Орнаменти та кольори символізують здоров'я та красу, добро, щасливу долю й родову пам'ять та зв’язок поколінь, порядність й чесність, любов та святковість. В них закладено ментальний та генетичний код нації. Різні регіони України мають характерні особливості орнаментів та кольорів вишиванок. Під час святкової ходи, в одній колоні об’єднуються люди у вишиванках, які уособлюють собою різні етнографічні райони України: від Закарпаття та Буковини до Слобожанщини та Одещини і таким чином, Україна стає єдиною.

 

В День Вишиванки співробітники та студенти університету у вишиванках, рушили до площі Конституції, де приєдналися до двохтисячної загальної колони, в якій були представники обласних центрів Харківщини, підприємств та закладів освіти міста, творчі колективи та всі бажаючі. Від площі Конституції святковою ходою учасники пройшли до ХНАТОБа, де відбувся концерт.

 

Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в традиційному одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів тому логічно, що навіть грозові тучі, під впливом позитивного настрою та усмішок учасників ходи вишиванок, не завадили святу. Сподіваємось, що все більше бажаючих буде долучатися до свята, яке сприяє збереженню української національної самобутності і участь у Дні вишиванки стане ще однією доброю традицією нашого університету.

 

Фотографії можна переглянути тут: https://drive.google.com/drive/folders/1AzGgPlKDx7nIOC6h8vUnEkSQtoHi4Fbv

 

Кафедра суспільно-гуманітарних дисциплін

Просмотров: 258
Наш логотип
Розклад занять
Розклад аудиторних занять
Офіційні сайти
Офіційний сайт міністерства
Харківський обласний центр зайнятості Урядова гаряча лінія 1545
Міжнародні проекти
Європейський трансдисциплінарний проект академічної мобільності – INFINITY «INternational Fellowship IN transdisciplinarITY»

TEMPUS SEHUD - Архітектура та сталий розвиток міст заснований на еко-гуманістичних принципах та новітніх технологіях без втрати ідентичності

TEMPUS SUCSID Inter-university Start-up centers for students' innovations development & promotion

TEMPUS SEHSI - Регіональний сталий розвиток на основі еко-гуманістичної сінергетичної взаємодії
Прогноз погоди
Яндекс.Погода
Copyright © 2009-2016 ХНУБА