Харківський національний університет будівництва та архітектури
on Права панель [on/off] 
Панель навігації
Статистика

Rambler's Top100
Партнери
университеты и вузы украины - высшее образование в харькове
Студенту / Виховна діяльність: Фізична культура та спорт

Рівень культури людини проявляється в його умінні найбільш повно використовувати таке суспільне благо, як вільний час. Саме від того, як він використовується залежить не лише успіх у трудовій діяльності, навчанні та загальному розвитку, а й здоров'я та повнота життєдіяльності особистості. Фізична культура та спорт в цій справі відіграють велику роль. Адже фізична культура - це здоров'я.

 

Не пустует зал спортивный

В нашем вузе никогда,

Так как микроклимат дивный

Здесь присутствует всегда


Кафедра фізичного виховання та спорту
Кафедра фізичного виховання та спорту


З початком навчального року в спортивних залах та на спортивних майданчиках ХДТУБА постійно проходять заняття, тренування та змагання. В них приймають участь не лише студенти, а й викладачі та співробітники нашого університету. Всю спортивно-масову та оздоровчу роботу очолює кафедра фізичного виховання та спорту, яка у 2008 році відзначила свій 60-річний ювілей.


         Викладачі кафедри спрямовують свої зусилля на:

  • формування у студентів потреби у фізичному самовдосконаленні та прагнення до здорового способу життя;
  • забезпечення необхідного рівня їх фізичної підготовленості та тренованості, що суттєво впливають на рівень працездатності.

Крім цього, наполеглива робота викладачів кафедри допомагає студентам повноцінно використовувати засоби фізичної культури для профілактики захворювань, збереження та зміцнення здоров'я, оволодіння способами самоконтролю в процесі фізкультурно-спортивних занять.


Також значна увага приділяється створенню умов та забезпеченню фізкультурно-оздоровчої роботи з професорсько-викладацьким складом та співробітниками університету, шляхом організації груп "Здоров'я" та участі в ветеранських змаганнях збірних команд університету.


Спортивний колектив університету - учасник всіх спартакіад студентської спільноти вищих навчальних закладів м. Харкова. ХІБІ-ХДТУБА - 18ти-разовий чемпіон, та багаторазовий призер комплексних спартакіад міста.


Касьян Оксана - призер чемпіонату України з пауерліфтингу
Касьян Оксана - призер чемпіонату України з пауерліфтингу


Спортивній громадськості міста, області, України відомі імена викладачів, тренерів, спортсменів, які в різні роки представляли спортивну «марку» ХІБІ-ХДТУБА в змаганнях найвищого рівня. В художній гімнастиці 60-х років XX сторіччя особливих успіхів досягли студенти інституту майстри спорту Крестовнікова Наталія, Любімова Вікторія, Добрунова Галина, Варавіна Алла. В цей же період однією з найсильніших вузівських команд Радянського Союзу була збірна команда інженерно-будівельного інституту з шашок. Основу команди складали майстри спорту Шагін Олександр (нині професор, доктор наук, зав. кафедрою ЗБК університету), Неймарк Віктор, Романенко Віталій, брати Федорови Анатолій та Борис. Команда шашистів багаторазовий переможець всесоюзних турнірів та спартакіад вузів СРСР.


Багато перемог здобула в 70-80-ті роки баскетбольна команда «Будівельник» Харків, основу якої складали такі відомі баскетболісти-студенти як, Тітов Олександр, Дьомін Валерій (після закінчення спортивної кар'єри багато років працював деканом санітарно-технічного факультету), Кофанов Віктор, Повєткін Павло, Лозгачов Геннадій, Безрук Тимофій, Покровенко Сергій та інші. Команду очолював заслужений тренер України доцент ХІБІ Лелюк Володимир Олександрович. Студентська збірна з баскетболу двічі в 1974 та 1978 році була чемпіоном спартакіади Мінвузу України.

 

Вагомі здобутки збірної інституту 70-80-х років з греблі на байдарках та каное. Особливо слід відмітити майстрів спорту подружжя Баринових Володимира та Ірину, Ганшина Олега, Кузьміна Сергія, Шостак Лідії, Штипуляка Анатолія, Заболотнюка Сергія, Нємцева Віталія. Всі вони входили до складу студентської збірної України, перемагали в змаганнях найвищого рівня.

 

В ці ж роки високі результати показували наші легкоатлети, такі як: Солонінка Віктор - чемпіон Радянського Союзу серед юнаків з бігу на 100 метрів, Рогозянський Віктор - призер першості СРСР з бігу на 400 метрів з бар'єрами, Ніколаєв Володимир - переможець багатьох змагань з бігу на 3000 метрів з перешкодами, Козак Вадим (стрибки в довжину) та інші. Керував підготовкою та вивів на високий спортивний рівень наших легкоатлетів зав. кафедрою фізичного виховання в ті роки Артамонов Галік Миколайович.

 

Популярним видом спорту був і залишається настільний теніс. В різні роки провідними спортсменами в цьому виді були Бодренков О.Є. (нині доцент кафедри ОБВ університету), майстер спорту Гусєв Юрій, Михайленко Валерій, Куценко Ігор, Тібор Ігор та інші. В 1990 році команда з настільного тенісу посіла II місце в спартакіаді Мінвузу України.


Змагання з настільного тенісу

Змагання з настільного тенісу


Постійно високий рівень майстерності демонструють наші студенти-боксери. Слід згадати такі імена як: Аділов Агаверді (нині один з провідних фахівців в будівельній сфері міста), Епоян Степан Михайлович (нині професор, зав. кафедрою ВК та Г університету), Варданян Павло, Горяшко Олександр, Таласімов Георгій (нині депутат міської ради), Троценко Андрій.

 

Заслуговує на увагу в університеті найбільш популярний вид спорту футбол. Збірна команда університету постійно змагається за високі місця серед студентських команд міста, а в 80-90-ті роки входила до десятки кращих студентських команд Мінвузу України. Слід зазначити, що розвиток футболу в інституті в далекі 50-60-ті роки XX сторіччя започаткував Паровишніков П.Г. - один з визначних футболістів Харківщини 20-30-х років, гравець збірної команди Радянського Союзу. В 70-90-ті роки з командою інституту працював теж відомий футболіст Харкова, ст. викладач Воронін О.Т., з 90-х років і до цього часу з командою працює зав. кафедрою фізичного виховання та спорту доц. Сірик В.С. Через команду в різні роки пройшли такі відомі в Харкові, Україні та за її межами особистості як: Бабаєв В.М. - нині заст. губернатора області, президент обласної федерації футболу, Крутько Юрій, Крицин Віктор, Соболевський Юрій, Світличний Юрій, Ратій Олег, Возний Олександр. Основу команди майстрів з міні-футболу середини 90-х складали студенти університету Анцупов Сергій, Крамаренко Юрій, Новиков Сергій, Карачєнцев Сергій. Свою міні-футбольну кар'єру розпочав у нашій студентській команді чемпіон світу з футболу серед студентів, пізніше капітан збірної команди України з футзалу Замятін Валерій.

 

Сьогодні переможні спортивні традиції університету підтримують наші студенти в різних видах спорту. Вагомих результатів досягли наші студенти: майстер спорту Павленко Євген - чемпіон України 2008 р., срібний призер чемпіонату Європи 2008 р., бронзовий призер чемпіонату світу з армспорту 2009 р.; майстер спорту Олійник Максим - триразовий чемпіон світу 2007, 2008, 2009 р. серед юніорів з гирьового спорту, бронзовий призер чемпіонату світу серед юніорів 2009 р. з гирьового спорту Кіяшко Сергій - тренери ст. викладачі каф-ри ФВ та С Гамаль Віталій Іванович та Ткаченко Сергій Іванович; чемпіонки України з пауерліфтингу 2008 р. Посашкова Ганна, Алексєєва Ганна - тренер ст. викладач каф-ри ФВ та С Плотницький Леонід Маркович; призери кубку України з аеробічної гімнастики 2008 р. Шиліна Ольга, Дядченко Аліна, Арістова Ольга - тренери ст. викладач Мазульникова Ольга Аркадіївна та викладач Мащенко Оксана Миколаївна.


Спортивну майстерність наші студенти підвищують в відділеннях спортивного вдосконалення з футболу, баскетболу, ручного м'яча, волейболу, пауерліфтингу, боксу, кікбоксу, гирьового спорту, настільного тенісу, спортивної та художньої гімнастики, фітнесу, боротьби самбо та дзюдо, легкої атлетики, шахів та шашок. Університет має власну спортивну базу, яка включає 6 спеціалізованих залів з спортивних ігор, боксу, боротьби, пауерліфтингу, аеробічної гімнастики та настільного тенісу.

 

Олійник Максим - чемпіон, Кіяшко Сергій - бронзовий призер чемпіонату світу серед юніорів з гирьового спорту

 

Олійник Максим - чемпіон, Кіяшко Сергій - бронзовий призер чемпіонату світу серед юніорів з гирьового спорту


На протязі всього періоду діяльності кафедри фізичного виховання та спорту ХІБІ-ХДТУБА підготовлено майже 30 майстрів спорту СРСР та України, 100 кандидатів у майстри спорту, більше 1000 спортсменів масових розрядів.


Кафедра фізичного виховання, спортивний клуб при підтримці адміністрації та профспілкових організацій університету кожного дня працює над зміцненням здоров'я студентів, професорсько-викладацького складу, співробітників та вдосконаленням їх спортивної майстерності.

 

Збірна ХДТУБА з пауерліфтингу - чемпіон України серед вищих навчальних закладів
Збірна ХДТУБА з пауерліфтингу - чемпіон України серед вищих навчальних закладів

Просмотров: 8 806
Наш логотип
Розклад занять
Розклад аудиторних занять
Офіційні сайти
Офіційний сайт міністерства
Харківський обласний центр зайнятості Урядова гаряча лінія 1545
Міжнародні проекти
Європейський трансдисциплінарний проект академічної мобільності – INFINITY «INternational Fellowship IN transdisciplinarITY»

TEMPUS SEHUD - Архітектура та сталий розвиток міст заснований на еко-гуманістичних принципах та новітніх технологіях без втрати ідентичності

TEMPUS SUCSID Inter-university Start-up centers for students' innovations development & promotion

TEMPUS SEHSI - Регіональний сталий розвиток на основі еко-гуманістичної сінергетичної взаємодії
Прогноз погоди
Яндекс.Погода
Copyright © 2009-2016 ХНУБА